Odpowiedzi

2009-10-07T20:29:43+02:00
NIE WOLNO PODŁACZAĆ CZEGOS DO GNIZDKA GDY MA SIE MOKRE RECE
9 3 9
2009-10-07T20:40:17+02:00
Nie dotykać mokrymi dłońmi ostrożnie nie dotykając kontaktu , nie nie wyciągaj wtyczki za knebel.unikając kontaktu z woda
2009-10-07T21:00:15+02:00
Prąd elektryczny potrafi być niebezpieczny, ale tylko wtedy, kiedy niewłaściwie korzystamy z urządzeń nim zasilanych. Tak naprawdę prąd elektryczny jest naszym przyjacielem, bo znacznie ułatwia nam życie.
Chciałbym zamieścić tu kilka wskazówek, jak uniknąć porażenia prądem elektrycznym.

* Nie wkładaj palców do gniazda elektrycznego!!
* Nie wyciągaj wtyczki z gniazda za kabel!!
* Nie dotykaj mokrymi rękami urządzeń elektrycznych - jak wielu ludzi o tym zapomina!!
* Nie dotykaj urządzeń elektrycznych, co do których nie jesteś pewny, że są wyłączone z sieci. Jeśli musisz to zrobić, to rób to zewnętrzną częścią dłoni, ponieważ prąd elektryczny powoduje skurcze mięśni i jeśli dotkniesz takiego przedmiotu wewnętrzna stroną dłoni, to zaciśnie się ona na tym przedmiocie!!
* Zawsze proś dorosłych o pomoc jeśli masz problem z jakimś urządzeniem!!
* Jeśli zobaczysz osobę, która w tej chwili jest porażana przez prąd, to nie łap jej za rękę, bo tez zostaniesz porażony!! Postaraj się podciąć jej nogi kopiąc w nie - możesz przez to uratować jej życie i ochronić siebie przed porażeniem!!
* Zawsze zachowaj wzmożoną ostrożność, kiedy korzystasz z urządzeń elektrycznych!! Mam nadzieję, że będziesz przestrzegał tych rad, a uwierz mi - uchronisz siebie i innych przed porażeniem prądem elektrycznym!!
23 4 23