Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-05T10:10:15+01:00
1,50*7=10,50zł
18,50-10,50=8zł
8zł/4kg=2zł
Cena 1kg pomidorów 2zł
2 5 2
2010-02-05T10:13:28+01:00
7kg x1.50=10.50zł. -tyle zapłaciła za ziemniaki.
18.50-10.50=8zł. a więc;
4kg : 8 = 2 zł. a więc 1kg. pomidorów kosztował 2 zł.
1 3 1
2010-02-05T10:14:55+01:00
Dane:
7kg ziemniaków-1.50zl
4kg pomidorów- ?
Razem koszt zakupów- 18.5zl
7kg*1.50=10.50(koszt kupna pomidorów)
18.50-10.50=8zl(Odjęłam koszt pomidorów o kosztów zakupów wyszedł koszt 4 kg pomidorów)
8zl:4kg=2zl/kg(koszt pomidorów podzieliłam na 4kg wyszło, że pomidory kosztuja 2 zlote za kilogram)

Odp. Pomidory kosztują 2 zł za kilogram
4 5 4