Odpowiedzi

2010-02-05T17:07:57+01:00
Ania, bohaterka książki pt Ania z Zielonego Wzgórze kogoś tam. Byłą osobą szczupła, wysoką, miała długie włosy koloru rudego, a oczy zielonego. Ulubioną fryzurą Ani były warkocze. Miała piegi. Skóra byłą koloru śniadego.

Bohaterka tej książki byłą miła i sympatyczną osobą. Pochodziła z do mu dziecka nie wiedziała co to jest miłość do tego momentu aż nie poznała Maryli i Mateusza. Ania była spokojną dziewczynką, wszystkiego była ciekawa. Kilka razy coś zbroiła i potem przybrani rodzice mieli przez nią kłopoty.

Ania jest osobą, z którą chęcią bym się poznała.. Wiem, że gdybym jej powiedziała jakiś sekret to by zachowała tą tajemnicę, aż po grób. Lubię tą osobę, za to, że nikogo nie udaje.
2010-02-05T17:10:24+01:00
1.Ania Shirley byłą sierotą. Jej rodzice Berta i Walter- zmarli, gdy miała 3 miesiące. Od tej pory dziewczynka nie mogła znaleźć nigdzie miejsca dla siebie. Odkąd była na tyle duża by zajmować się młodszymi dziećmi, to ciężko pracowała na swoje utrzymanie. Nigdzie nie doznała miłości, dopóki nie trafiła do Maryli i Mateusza Cuthbertów na Zielonym Wzgórzu.

2.Ania zanim trafiła na Zielone Wzgórze to uważana była za brzydką, ponieważ miała rude włosy i piegi. Była także bardzo szczupłej sylwetki. Podczas pobytu na Zielonym Wzgórzu w wyglądzie Ani zaszły duże zmiany. Po tym jak Ania nieszczęśliwie zafarbowała włosy i musiała je ściąć. Włosy Ani wtedy ściemniały i nabrały piękną kasztanową barwę. Zbyt chuda figura nabrała kształtów a piegi zbladły.

3. Ania była dziewczynką wrażliwą, impulsywną, nie potrafiąca opanować swoich emocji oraz bardzo gadatliwą. Cechowała ją prostolinijność, prawdomówność i wielka szczerość. Mówiła prawdę , nawet tą najgorszą prosto w oczy. Skłonność do fantazjowania i popadania w zadumę doprowadziła Anię do niejednej katastrofy. Ania była bardzo zdolną, ambitną i pracowitą uczennicą. Bardzo pokochała Marylę i Mateusza, szanowała ich i potrafiła okazać im wdzięczność za wszystko co dla niej zrobili.