Malarz od poniedziałku do piątku za swoja prace otrzymywał wynagrodzenie w kwocie 8zł za 1 h(h-godzina) a za soboty i godziny nad liczbowe 12zł . Ile zarobił malarz jeżeli w tygodniu pracował 10 h dziennie a w soboty 8h ps malarz pracował 2 tygodnie

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-05T17:16:26+01:00
Biorąc pod uwagę że dzienny tryb pracy to 8h no to:

8*5 = 40
40*8zł = 320zł

5*2+ 8 = 18
18*12zł = 216zł

2(320+216) = 2*536 = 1072zł

lub jeśli 10h dziennie to była norma, no to:

10*5=50
50*8zł = 400zł

8*12zł=96zł

2(400+96) = 992zł
1 4 1
2010-02-05T17:41:06+01:00
10x8x8=640
10x2x12=240
2x8x12=192

640+240+192=1072zł.

odp:Malarz zarobił 1072zł.
1 5 1
2010-02-05T17:50:07+01:00
Jesli pracowal 10 h na dobe w poniedzialek do piatku
14-4=10 - dni od poniedzialku do piatku
10h x 10 =100h - w 1 dniu 10 h wiec w 2 tygodnie 100h
100 x 8zl=800zł - zarobil za 2 tygodnie pracy od poniedziałku do piatku
8 x 2=16 - 2 soboty w ciagu 2 tygodni
16 x 12zl=192zl - zarobil w 2 soboty
800zl+ 192zl=992zl -zarobil we 2 tygodnie
odp. W ciagu 2 tygodni malarz zarobil 992 złote.
jesli pracowal wedlug normy 8 h na dobe od poniedzialku do piatku
14-4=10
10 x 10=100 -w 1 dniu 10 h wiec w2 tygodnie 100h
10 x 8 =80-normalnie
100-80=20
80x8=640zł
8x12złx2=192zł-za soboty
12x20=240zł-nad liczbowe
192zł+640zł+240zł=1092zł w tygodniu
1 5 1