Kupiono 15 jabłek i 5 gruszek.Jabłka kosztowały o 20 zł.więcej niż gruszki.Kilogram jabłek i kilogram gruszek razem kosztował 12zł.Ile zapłacono za owoce każdego rodzaju?

Trzech robotników wykonało pewną pracę.Pierwszy o 7 dni dłużej, drugi o 15 dni dłużej, a trzeci trzy dłużej niż gdyby pracowali razem. W jakim czasie wykonaliby tą pracę razem?

Asia przed maturą z matematyki rozwiązywała zadania tekstowe z matematyki (codziennie taką samą liczbę zadań), i w sumie rozwiązała 448 zadań. Jeżeli rozwiązywałaby o 4 zadania więcej codziennie, to rozwiązywałaby te zadania o 2 dni krócej. Oblicz przez ile dni Asia rozwiązywała zadania przed maturą i ile zadań rozwiązała każdego dnia.

Proszę...dam naj!!!

1

Odpowiedzi

2010-02-05T20:14:23+01:00
Odp.: Za owoce zapłacono 120zł .
Odp.: Pracownicy pracowali by 66 dni.
Odp.: Rozwiązywała by o 452 dni krócej .