Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-06T09:25:21+01:00
- Scrooge "Opowieść Wigilijna" -w tej książce ukazano, że pieniądze szczęścia nie dają. Był skąpcem, nie dzielił się z innymi. A gdy duch przyszłych świąt Bożego narodzenia ukazał mu, że na jego pogrzeb nikt nie przyjdzie i będą go tylko okradać to zmienił się.

- Mały Książę - kochał swoją róże, choć była bardzo wybredna i miała różne zachcianki to je wszystkie spełniał, bo ją kochał. Pokazał nam, że najważniejsze jest to co niewidoczne.

Więcej sobie nie przypominam nic z lektur ani nic..

Jedynie jeszcze "Opowieści z Narnii" Lew, czarownica i stara szafa - Edmund zdradził rodzeństwo, popełnił błąd. To pokazało nam, że rodzina jest najważniejsza i nie można jej zdradzać. Oni zaś mu wybaczyli, ponieważ kochali go i musieli ocalić Narnię.
2010-02-06T09:51:08+01:00
Moim zdaniem będą to:
Ikar ("Mitologia")- nie posłuchał rad ojca podczas lotu w skutek czego doszło do wypadku
Harpagon ("Skąpiec"-Moliera)- jedyne co kochał i czym chciał być otaczany to pieniądze, rodzina i bliscy byli dla niego zbędni( chyba że mieli pieniądze)
Roland ("Pieśń o Rolandzie")- podczas zamachu na jego życie nie chcąc zbeszcześcić swojej głupoty, nie wezwał pomocy i wraz z swoim odziałem oddał życie "za słodką Francję"

Wyjaśniać chyba nie muszę dokładnie przed czym nas te postacie ostrzegają. Powodzenia!