Zdjęcie w załączniku

Opisz fresk w co najmnieje 9-10 zdaniach.Możesz wykorzystac wyrazy i sformułowania poniżej:
Centralne miejsce fresku
po prawej stronie. w lewej dolnej cześci , w oddali, postaci, Stwórca Bóg kobieta mężczyzna ubrany w podobny do nagi zwraca patrzy śpi schyla się podnosi.

Ma byc tylko rozwinięcie i koniec. Bo początek pan nam napisał :Fresk Michała Anioła,,Stworzenie Ewy'' jest częścią większego dzieła przedstawia sceny z księgi Rodzaju. Znajduje się ona na suficie w kaplicy Sykstyńskiej. Malowidło pochodzi z XVI wieku. Z góry dzieki;)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-08T15:47:48+02:00
Fresk Michała Anioła,,Stworzenie Ewy jest częścią większego dzieła przedstawia sceny z księgi Rodzaju. Znajduje się ona na suficie w kaplicy Sykstyńskiej. Malowidło pochodzi z XVI wieku.
Ewa wygląda jakby jej zależało na pojednaniu się z Bogiem. Jednak dla Adama to jest obojętne. Po prawej stronie umieszczona jest postać Boga, natomiast po lewej stronie widać parę ludzi Adama i Ewę. Stwórca jest ubrany w długą, czerwoną tunikę przykrytą z wierzchu białą płachtą. Stoi boso na kamieniach i prawdopodobnie rozmawia z Ewą. Ma długą, jasną brodę.
Ludzie są nadzy. Niebo jest szare a morze ciemno-niebieskie.
Uważam, że fresk jest bardzo ładny. Jest jednym z największych dzieł Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej. Każdy z nas powinien obejrzeć ten obraz nie na zdjęciu.
6 4 6