Państwo Kowalscy postanowili wyłożyć podłogę w przedpokoju, o wymiarach 6m X 3m, kwadratowymi kafelkami o boku 20cm. Kafle sprzedawane są w paczkach po 20 sztuk w cenie 32zł. za m². Oblicz liczbę paczek z kaflami, które muszą kupić państwo Kowalscy, doliczając 10% płytek na ewentualne straty. Jaki będzie koszt zakupu kafli?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-06T13:40:33+01:00
Zad 1
6*3=18m²
32*18=576zł
m² w jednej paczce: 29cm*29cm*20/10000=1,682
18/1,682=10,7
10% z 10,7 = 1,07
10,7+1,07=11,77≈12
12*1,682=20,184≈20
20*32=640
Koszt będzie wynosił ok 640zł
1 5 1