1za 0.5kg sera zapłacono 9zł.ile kosztuje 75dg tego sera
2.za 30 deg wedliny zapłacono 6,60 ile kosztuje kg tej wedliny?
3,za 1 kg ryby trzeba zapłacic 49,99 .za 85dag tej ryby trzeba zapłacic:


Prosze o działanie do tych zadan i odpowiedzi

3

Odpowiedzi

2010-02-06T13:40:35+01:00
1) 75 dag=0,75kg
0,5 kg 9zł
0,75kg x
x=0,75*9/0,5
x13,5 zł
2)30 dag= 0,3 kg
0,3kg 6,6zł
1kg x
x=1*6,6/0,3
x=22zł
3)85 dag= 0,85 kg
1kg 49,99zł
0,85kg x
x=0,85*49,99/1
x=42,4915≈ 42,5zł
1 1 1
2010-02-06T13:41:01+01:00
1 kg=100 dag

1.
500g-9zł
75 dag-x
500x=675/:500
x=1,35 zł.
2.
30 dag-6,60
100 gad-x
30x=660/:30
x=22 zł
3.
100 dag-49,99
85 dag-x
100x=4249.15/:100
x=42,49 zł
1 1 1
2010-02-06T13:43:15+01:00
1. Za 75dg sera trzeba zapacić 14,5 zł.
2. 3/10dag-6,60zł
6,60zł:3=2,20zł
2,20zł*10=22zł 100dag=22zł

3.
1 1 1