Ania i Wojtek dostali od mamy po tyle samo pieniędzy na drugie śniadania. Wojtek kupił dwie bułki i herbatę, a Ania kupiła bułkę i dwie herbaty. Wojtkowi zostało 50gr, a Ani 1,40zł. Herbata kosztowała 90gr. Ile kosztowała jedna bułka?

Sp. Potrzebne mi na jutro...

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-08T15:37:04+02:00
X - ilość pieniedzy od mamy
y - cena bulki

2y + 0,9 = x - 0,5 zł
y + 2*0.9 = x - 1,4 zl

2y + 0,9 = y + 2*0.9 - 0,5
2y - y = 1,80 - 0,5
y = 1,3 zł

1,3 + 1,8 = x - 1,4
3,1 + 1,4 = x
x = 4,5zł



Odp. Bułka kosztowala 1,3 zł



29 2 29