Odpowiedzi

2010-02-06T15:15:20+01:00
Kg orzechów kosztuje 26 zł
20-(0,15*27,80 +0,25*26)=20- (4,17+6,5)=20-10,67=9,33
Nie może kupić czekolady za 9.50
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-06T15:15:48+01:00
15 dag *27,80 zł =417/100=4,17 tyle zapłacił za chałwę;
0,25 kg = 250 g!
2,60 za 100g
250*2,60/100=6,50;


6,50+ 4,17=10,67zł
20-9,67= 9,33zł
nie wystarczy mu na czekolade!

2010-02-06T15:18:11+01:00
0,15*27,8=4,17
25*0,26=6,5
20-(4,17+6,5)=20-10,67=9.33

odp.Nie da się kupić tej czekolady ponieważ nie wystarczy pieniędzy.