Odpowiedzi

2010-02-06T16:28:36+01:00
3000zł na 3lata przy 6% na rok
0,06% x 3000 =180zł
180zł x 3lata = 540zł
3000zł + 540zł = 3540zł

300o zł na 3 lata przy 6% na kwartał
1 kwartał = 4 miesiące
1 kwartał + 2kwartał + 3kwartał +4kwartał =24%
0,24% x 3000zł = 720zł
720zł x 3lata = 2160zł
3000zł + 2160zł = 5160zł
2 1 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-06T16:36:40+01:00
6% / 4=1,5%

1,5% z 3000
0,015*3000=45

3000+45= 3045

1,5% z 3045
0,015*3045=45,7

3045+45,7+3090,7

1,5% z 3090,7
0,015*3090,7=46,4

3090.7+46,4=3137,1

1,5% z 3137,1
0,015*3137,1=47,1

3137,1+47,1=3184.2
___________
2 rok
___________
1,5% z 3184,2
0,015*3184,2=47,8

3184,2+47,8=3232

1,5% z 3232
0,015*3232=48,5

3232+48,5=3280,5

1,5% z 3280,5
0,015*3280,5=49,2

3280,5+49,2=3329,7

1,5% z 3329,7
0,015*3329,7=49,9

3329,7+49,9=3379,6
_________
3 rok
_________
1,5% z 3379,6
0,015*3379,6=50,7

3379,6+50,7=3430,3

1,5% z 3430,3
0,015*3430,3=51,5

3430,3+51,5=3481,8

1,5% z 3481,8
0,015*3481,8=52,2

3481,8+52,2=3534

1,5% z 3534
0,015*3534=53

3534+53=3587


Odp. Kapitał wynosi 3587zł
1 5 1