Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-06T17:06:13+01:00
0.5 kg pomidorów - 3.50zł
1.6 kg - x

x= 1.6 kg * 3.50 zł / 0.5 kg
x= 11.20zł

odp;Ala zapłaci za te pomidory 11zł i 20groszy ;)
2010-02-06T17:06:24+01:00
1kg:½kg=2
3,50złx2=7zł (tyle kosztuje kg)
1,6x7zł=11,2zł
Odp.: Za 1,6 kg pomidorów Ala zapłaci 11,2 zł.
:******
2010-02-06T22:44:45+01:00
3.50 * 2 = 7zł. czyli 1kg=7zł.

7zł:10częsci= 70gr za ₁/₁₀

1,6kg*70gr.= 11,20zł