Odpowiedzi

2010-02-06T19:32:04+01:00
Kim jestem ?

Jestem młodym człowiekiem, który ma nadzieję na lepsze jutro. Który nie wacha się powiedzieć : jestem Polakiem. Żyję w wolnej Polsce. Chcę tego.
Jestem jak kwiat. Tyle czeka na mnie zagrożeń. Mogę łatwo poddać się złym nawykom na przykład nałogom, uzależnieniom ...
Jestem jak morze. Nieraz, gdy wzbiera się we mnie złośc, chcę się zemścić. Chcę zalać łódki, które po mnie pływają. Nawet jeżeli to przyjaciele, którzy chcą mi pomóc: troszczą się o mnie, dbają. Ja nie przyjmuję pomocy.
Jestem człowiekiem, który jak każdy chce być kochanym, potrzebuje miłości.
Chcę kochać i chcę być kochana. Każdy człowiek tego właśnie pragnie. Oto skryte marzenie.

Pozatym jestem uczniem, który musi wypełniać swoje obowiązki. Robić lekcje, zdawać do następnych klas, odrabiać lekcje.

I najważniejsze : jestem sobą. nie Maćkiem nie Jolką nie Marysią. Tylko ja, ja ,ja ! Muszę żyć, muszę być, muszę trwać. Nie mogę być sobą, jeżeli nie wierzę w miłość. Nie mogę byc sobą jeżeli nie wierzę w wiarę, w nadzieję na lepsze jutro !
Pisałam to ja i liczę na naj :*
Jeżeli to za mało, napisz priv, to ja dopiszę :)
49 3 49
2010-02-06T19:56:05+01:00
___Od wiek, wieków ludzie zadają sobie jedno pytanie, "kim my właściwie jesteśmy". Ludzkość czyli my jesteśmy czymś nadzwyczajnym, a zarazem niepojętym, i dlatego nikt z nas nie potrafi dokładnie określić tego terminu. Postanowiłam jednak głębiej zastanowić się nad tą myślą i mam nadzieję, że odpowiedź ukaże się pod koniec mojego wypracowania. Jednak, aby nie wybiegać za daleko, bo to zbyt trudne zadanie dla młodego człowieka, zastanowię się dokładnie kim ja jestem, ja Mariola Kowalska mieszkanka Warszawy.
____Kiedy zaczynam rozmyślać, do głowy przychodzi mi jedynie to że jestem człowiekiem, zwykłym prostym człowiekiem, którego życie cały czas stoi pod znakiem zapytania. Mam przed sobą jeszcze niezliczoną ilość dni do przeżycia i marzeń do spełnienia. Już na tym etapie odważę się stwierdzić, że człowiek jest najwspanialszą istotą na Ziemi. Jednak Ziemia jest tylko malutką częścią Wszechświata, a ja właściwie zajmuję tylko malutkie miejsce, i nie znaczę więcej niż ktokolwiek inny. Jednakże nie znaczy to, ze jestem nikim. Jestem uczciwym i porządnym człowiekiem, nie boję się powiedzieć NIE w odpowiedniej chwili, walczę i do końca życia będę walczyć o lepsze jutro, ponieważ nie wyobrażam sobie innej możliwości dla mojej ojczyzny. Jestem Polkiem, a dla mnie znaczy to bardzo wiele, nawet gdybym kiedykolwiek wyjechała za granicę mojego kraju, zawsze będę o nim pamiętała i wspierała w trudnych chwilach. Mam nadzieję, ze kiedy mówię: jestem patriotą nie kłamię, ale mówię szczerą prawdę. Nie boję się wyzwań i uważam że potrafię im sprostać. Może inni twierdzą teraz, że jestem zwykłą dziewczyną z wielkiego miasta, która uważa, że może przenosić góry, ale jeśli tak twierdzą mylą się na całej lini. Wierzę w siebie i w moje możliwości, będę uparcie dążyć do postawionego celu. Człowiek został stworzony na podobieństwo Boga, a on potrafił czynić to co wydaje się niemożliwe.
___Chociaż wciąż będę zastanawiac się na faktem" kim jestem", dzisiaj mogę poważnie stwierdzić:
Jestem najwspanialszą istotą żyjącą na tej planecie, jestem jedyna i niepowtarzalna, jestem człowiekiem i nigdy się tego nie wyprę. Człowiek może zrobić wszystko, co tylko zechce, ale musi tego naprawdę o tym marzyć i nie zatrzymywać się, na stawać na tej niekończącej się drodze. I właśnie taka jestem, nie zatrzymuję się niepotrzebnie i nie zbaczam z postawionych sobie celów. Mam nadzieję, ze dotrę do końca i wtedy będę mogła odważnie stwierdzić:
Jestem Mariola Kowalska, absolwentka Harvardu. Pracuję w NASA i chcę zmieniać swiat ...na lepsze !
34 4 34
Bardzo piękne napisane dziękuję ;-)