Szkolny komitet rodzicielski wygospodarował 2140 zł na zakup sprzętu telewizyjnego. Kupiono telewizor za 1389 zł i magnetowid za 699 zł. Za resztę postanowiono kupić kasety wideo. Jedna kaseta kosztuje 6 zł 40 gr.Ile kaset kupiono?

3

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-06T19:54:08+01:00
Szkolny komitet rodzicielski wygospodarował 2140 zł na zakup sprzętu telewizyjnego. Kupiono telewizor za 1389 zł i magnetowid za 699 zł. Za resztę postanowiono kupić kasety wideo. Jedna kaseta kosztuje 6 zł 40 gr.Ile kaset kupiono?

2140-1389-699=52 zł
52:6,40=8,1
8*6,4=51,20
pozostało 0,80 gr

Zakupiono 8 kaset
54 2 54
2010-02-06T19:54:13+01:00
Szkolny komitet rodzicielski wygospodarował 2140 zł na zakup sprzętu telewizyjnego. Kupiono telewizor za 1389 zł i magnetowid za 699 zł. Za resztę postanowiono kupić kasety wideo. Jedna kaseta kosztuje 6 zł 40 gr.Ile kaset kupiono?

2140zł -1389-699=52 zł - tyle zostało

52 zł : 6,40= 8,125

Odp. Kupiono 8 kaset.
58 2 58
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-06T19:54:59+01:00
2140zł - (1389zł+699) = 2140zł - 2088zł=52zł
52zł : 6zł 40gr=8,125

kupią 8 kaset.
108 3 108