Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-08T17:15:05+02:00
Pa Bartek kupił 5 butelek wody
mineralnej po 2 zł 50 gr za butelke oraz 12 kartoników soku . Zapłacił 60 zł 50 gr. Ile zapłaciłby pan bartek gdyby kupił 12 butelek wody i 5 kartoników soku ?


(60,5 - 5 * 2,5) : 12 = (60,5 - 12,5) : 12 = 48 :12 = 4zł
4 zł - cena jednego kartoniku soku

Ile zapłaciłby pan bartek gdyby kupił 12 butelek wody i 5 kartoników soku ?

12 * 2,5 + 5 * 4 = 30 + 20 = 50

Pan Bartek zapłacił by 50 zł
2009-10-08T17:15:54+02:00
5 * 2,50zł= 12,50zł
60,50 zł- 12,50 zł= 48zł
48zł/ 12= 4 zł <- jeden kartonik soku

12 * 2,50 zł = 30 zł
4zł * 5 = 20 zł
20zł + 30 zł= 50 zł

Odp: zapłaciłby 50 zł
2009-10-08T17:21:30+02:00
2,50zł za butelkę wody
x-kartonik soku
Razem=60,50zł

2,50zł*5=12,50zł
12,50zł-5 butelek wody
x za 12 kartoników soku
Razem-60,50zł
60,50-12,50=48zł
48zł-12 kartoników soku
48zł:12=4
4zł-1 kartonik soku

2,50*12=30zł
4zł*5=20zł
Razem-30zł+20zł=50zł

Odp.Pan Bartek za 12 butelek wody i 5 kartoników soku powinien zapłacić 50zł.