Odpowiedzi

2010-02-06T23:28:04+01:00
Jednym z głównych bohaterów powieści H.Sienkiewicza "Quo Vadis" był okrutny władca Rzymu - cesarz Neron . Uważał on się za wszechstronnego artystę - był przekonany o wielkości swojego talentu .
Był to człowiek z miedzianą (rudą) brodą i złym wzrokiem . Miał zalaną tłuszczem twarz . Neron był także mężczyzną z krótkimi nogami, co stwierdził nie raz Petroniusz . Miał on czoło bółboga oraz twarz pijaka i komedianty .
Nerona na pewno nie można określić mianem człowieka przewidywalnego, gdyż był całkowicie niezrównoważony . Był krwawym władcą, ponieważ mordował Chrześcijan i innych ludzi . By odzyskać całą władzę zamordował rodzinę, dlatego nazywano go matkobójcą, bratobójcą i żonobójcą / Cechowała go pycha, gdyż uważał się za wielkiego boga któremu trzeba było składac dary i hołdy . Niewątpliwie był równierz łatwy do manipulowania, co pokazuje nam Petroniusz zmieniając jego zdanie np. co do pięknej Lidii aby pomóc swojemu siostrzeńcowi - Winnicjuszowi . Poza tym Neron wyróżniał się nadluzkim okrucieństwem, ponieważ czerpał radość z zabijania innych ludzi i sprawiało mu to niezywkłą przyjemność, można powiedzieć, że było to jego okrutne hobby i pasja, której nie miał końca . Dla niego najważniejsze było dobrze się bawić i czerpać radość z życia . Bawił się cudzymi uczuciami oraz upajał się nieszczęściem innych ludzi .
Moim zdaniem, Neron to uosobienie zła - szatana.Budzi we mnie zgrozę i obrzydzenie nie tylko z wyglądu, ale również ze złego i okrutnego charakteru krwawego władcy Rzymu . Nie wyobrażam sobie, jak można mordować ludzi z taką pasją i nie znajduję jakichkolwiek wytłumaczeń na jego złe zachowanie ...
dzięki to zadanie jest mega