1. Małgosia ma do przeczytania 120 stron tekstu .Na razie przeczytała ich jedną trzecią.Ile stron pozostało jej jeszcze do przeczytania.
2.Pod koniec lipca Agnieszka kupiła pierwsze śliwki.Za 25 dag zapłaciła 1,80zł.W sierpniu śłiwki były już dwa razy tańsze . ile kosztował kilogram śliwek w sierpniu

2

Odpowiedzi

2010-02-07T07:21:15+01:00
Zad1
120 : 3 = 40
120-40 = 80
Małgosi zostało 80 stron do przyczytania
Zad2
lipiec : 25 dag to 1/4 kg więc 4 x 1,80 = 7,2 zł
sierpień : 7,2 ; 2 = 3,6 zł
W sierpniu śliwki kosztowały 3,6 zł
2010-02-07T07:47:59+01:00
1.
Obliczenia:120:3=40, 120-40=80
Odp.:Małgosi do przeczytania zostało 80 stron

2.
Obliczenia:
Koniec lipca:
25dag=1/4kg, 4 x 1,80 =7,2zł
Sierpień:
7,2 : 2 = 3,6
Odp.:Za kg śliwek w sierpniu zapłacono 3,6 zł.
1 5 1