Zad 1 )
Koszt 1 metra ogrodzenia prostokątnego sadu wynosi 27,5 zł . Jeden bok sadu ma długość 32,56 metra . Koszt całego ogrodzenia wyniósł 3355 zł . Oblicz długosć drugiego boku sadu .

Zad 2 )
Do pewnej fabryki przywieziono beczkę nafty . Beczka z naftą ważyła 104,03 kg . Sama beczka ważyła 18 i 3/4 kg Z beczki tej odlano 29,5 l nafty . Ile litrów nafty pozostało w beczce , jeżeli 1 litr nafty waży 0,82 kg. ?

Zad 3 )
Działka ogrodnika ma długość 48 m , a szerokość 44,5 m . 3/4 tej działki przeznaczono na sad , a resztę na ogród , przy czym na 0, 15 powierzchni ogrodu posadzono pomidory . Ile posadzono krzaczków pomidorów , jeżeli na 1 metr kwadratowy przypada średnio 5 krzaczków ?

Zad 4)
W uczelni matematykę studiowało 176 studentów , na trzecim 0,875 tej liczby , a na pierwszym 1 i 1/2 razy więcej niż na trzecim . Liczba studentów na pierwszym , drugim i na trzecim roku stanowiła 0,75 ogólnej liczby studentów matematyki tej uczelni . Ile osób studiowało matematyke na tej uczelni . (Studia trwają 5 lat) ?

Zad 5 ) *
Dwaj przyjaciele pragnęli zbudować sobie domy , ale jednemu z nich brakowało 5/12 a drugiemu 0,4375 kwoty potrzebnej do budowy domu . Zbudowali więc wspólnie jeden dom i wówczas pozostało im 7 980 zł . Ile pieniędzy miał każdy z przyjaciół ? Ile wydali na budowę domu ?

TYLKO PROSZĘ PISZCIE TAK ŻEBYM MOGŁA TO JAKOŚ ZAPISAĆ W ZESZYCIE !

Głupie odp. typu " Nie umiem" kasuje i daje - 5 , skoro nie umiecie to wgl się nie wypowiadajcie , dziękuję tym co mi pomogą ! napewno lepszą !

3

Odpowiedzi

2010-02-07T10:21:21+01:00
Zadanie 1!

1m=27,5 zł
bok a = 32,56m = 32,56m × 27,5zł = 895,4zł
2a = 2 × 895,4zł = 1790,8 zł

bok b = ?
2b = 3355zł- 1790,8zł
2b = 1564,2 zł / ÷2
b = 782,1zł

27,5zł → 1m
782,1zł → x m

27,5x = 782,1 /÷27,5
x = 28,44 m

Odp. Drugi bok ma 28,44m
2010-02-07T11:21:16+01:00
Zadanie 2
104,03 - 18 3/4= 104,03 - 18,75=85,28
29,5:0,82=35,9756≈36
85,28-36=49,28kg
49,28kg×0,82=40,4096≈40,4l
odp w beczce pozostało ok. 40,4 l


2010-02-07T14:02:57+01:00
Zadanie 1
ZRÓB RYSUNEK
dane:
1m kosztuje 27,50 zł.
a=32,56m
koszt całego ogrodzenia 3355 zl.
b=?
obw=2a+2b

Rozwiązanie:
Obliczam ile wynosi obwód ogrodzenia
3355÷27,5=122[m]
obw=2a+2b
122=2×32,56+2b
122=65,12+2b
2b=122-65,12
2b=56,88/÷2
b=28,44 [m]
odp. drugi bok sadu ma 28,44 metry

tylko jedno ale myślę że pomogłam