Odpowiedzi

2009-10-08T17:59:00+02:00
60dag--------3.90zł
100dag------x

x=3,9*100:60=6,5

40dag--------2.80zzł
100dag------y

y=2,8*100:40=7

drugi drozszy od pierwszego o 0,5zl
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-08T17:59:13+02:00
Kilogram których rodzynek jest droższy i o ile?


60dag/3.90zł

10dag = 3,9 : 6 = 0,65
1 kg = 0,65 * 10 = 6,5 zł - cena za kilogram

40dag/2.80zzł

10 dag = 2,8 : 4 = 0,7
1kg = 0,7 * 10 = 7zł - cena za kilogram


drugie są droższe o (7 - 6,5 = 0,5) o 50 groszy od pierwszych
7 4 7
  • Użytkownik Zadane
2009-10-08T18:07:59+02:00
Kilogram których rodzynek jest droższy i o ile?
a)60dag/3.90zł

x=100dag
3.90zł=60dag
X=3,90zł*100dag:60dag=6,50zł
b)40dag/2.80zzł
X=2,80zł*100dag:40dag=7zł

odp rodzynki z punktu b są droższe o 50 groszy
1 1 1