Jesteś uczestnikiem wakacyjnego kursu językowego. Napisz do koleżanki z Niemiec kartkę pocztową ,a w niej:
-prześlij pozdrowiania
-poinformuj koleżankę co obecnie robisz
-podaj miejsce kursu
-napisz jakie sa Twoje wrażenia.


Takie oto zadanie. Mam trudności z niemieckim więc prosze o pomoc.
nie za dużo zeby się zmieeściło na pocztówce, na poziomie ucznia klasy 1 technikum.
prosiłbym też przetłumaczenie tego zebym wiedział o co chodzi.
czas do poniedziałku wieczór

Prosze o pomoc

2

Odpowiedzi

2010-02-07T13:56:44+01:00
Cześć Kasia!
Masz Pozdrowienia od mnie i od mojej rodzinki . Co u ciebie słychać? u mnie jest w porządku ostaniu zapisałam się na kurs językowy i właśnie piszę ci list z tego kursu . Jak zobaczyłam ulotkę o tym kursie strasznie się ucieszyłam bo już dawno planowałam pojechać na taki kurs szczególnie że jest w piękny miejscu nad naszym morzem Bałtyckim . Jest tu taki pięknie ach ...! Nic lepszego mi się nie marzy nauczyłam się już tyle że uff..Planuje że jak się zakończy kurs przyjadę do ciebie i pochwalę ci się moją mową niemiecko-angielską . Ach.. Strasznie za tobą tęsknię .!

Twoja Nicola


Hallo Kate!
Hallo, Grüße von mir und meiner Familie. How are you doing? mir is fine ostaniu Einschreibung in einen Sprachkurs und einfach schreiben Sie einen Brief aus dem Kurs. Wie kann ich die Flyer für diesen Kurs Säge ist furchtbar froh, dass er schon lange geplant, um einen Kurs zu gehen, die besonders schönen Platz auf unserer Ostsee. Es ist ach so schön ...! Es gibt nichts besseres ich nicht träume ich schon so viel gelernt, dass es geplant, uff .. wie man einen Kurs Ich komme zu dir und preisen dich meine Deutsch-Englisch Rede zu beenden. Ah .. Ich vermisse Dich schrecklich.!

Ihre Nicola


Proszę ;) Liczę Na Naj.!;))
2010-02-07T13:57:40+01:00
Kraków den 19.01.2010,
Hallo Karl!
Schöne Grüße aus Kraków. Ich bin hier im Sprachkurs. Jetzt besichtige ich die Stadt. Es ist echt schön ! Ich habe viele Schlösser gesehen. Ich bin sehr begeistert und zufrieden.
Viele Küsse für dich!
Deine XYZ


Cześć Karl,
pozdrowienia z Krakowa. Jestem tutaj na kursie językowym. Teraz zwiedzam miasto. Jest na prawdę piękne. Widziałem już wiele zamków. Jestem bardzo zachwycony i zadowolony.
Całusy dla Ciebie !
Twój .... ;)
1 4 1