Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-08T18:44:50+02:00
Stanisław Tarkowski jeden z głównych postaci w lekturze pt W pustyni i puszczy Henryka Sienkiewicza.
Staś Tarkowski ma czternaście lat, jest Polakiem. Jego matka była francuska, zmarła przy porodzie w Port Saidzie , gdzie chłopiec się narodził i wychował.Ojcem chłopaka jest Polak z wykształcenia inżynier.
Główny bohater jest blondynem o niebieskich oczach, szczuply, dobrze zbudowany oraz silny i wysportowany.
Staś doskonale strzela ze strzelby, ma zdolności do nauki. Celująco zna kilka języków obcych polski, francuski, angielski, arabski oraz kilka wyrażeń po afrykańsku. Najlepszy pływak w Port Saidzie oraz doskonały jeździec konny.
Stanisław jest trochę zarozumiały , gdy się przechwalał. M;ial prawy charakter , ponieważ zawsze mówił prawdę. Jest bardzo odważny , dzielny i bohaterski, np. kiedy zabił lwa, nie lękał się Mahadiego , wyruszył w nieznane po lekarstwo dla Nel oraz zabił arabskich przedlodowcow w obronie swojej i dziewczynki . Pomysłowy , praktyczny, zaradny , samodzielny, pracowity i przewidujący , kiedy urządził tymczasowe schronienie wewnątrz baobabu , wysłał latawce , uwiódł słonia oraz radził sobie z trudnościami. Opiekuńczość i troska są uwidocznione w sytuacji , gdy opiekowal sie Nel , dbal o nia podczas choroby , pocieszal ja , bzl dla niej serdeczny.Odmawial sobie jedzenia ostatniego lyka wody, oslonil ja przed uderzeniem Gebhra+to pokazuje , ze jest szlachetny i ofiarny.Z szacunkiem , zyczliwiscia odnosil sie do wszystkich bez wzgledu na rase i narodowosc.
Staś Tarkowski to jeden z pozytywnych bohaterów tej książki. Szkoda ze wśród rówieśników nie ma takich chłopców jak Stanisław, bo byłby y niego miły kolego.