Zad1 kilogramowy bochenek chleba kosztuje 0,95 zł , a jedna bułka 0,29zł.Ile złotych trzeba zapłacic za 1(1/2) bochenka chleba i 8 bułek<
zad2 jeden kilogram brązuudo odlewania statuetek zawiera co najmniej 0,15 kg cyny.Do wykonania pewnego przedmiotu zużyto 1(2/3) kg tego stopu.Ile cyny zawierał brąz ,z którego wykonano ten przedmiot?
zad3 w naczyniu było 2,1 l soku .Aneta przelała 1.3 tego soku do dzbanka .Po obiedzie Aneta napełniła sokiem dwie filiżanki mieszczace po 0,33 l płynu.Ile soku pozostalo w dzbanku
zad4 podaj 3 przykłady ułamków dziesiętnych większych 0 1/3 i jednoczesnie mniejszych od 4/9.
zad5 za dwa opakowania makaronu i jeden kubek twarożku Asia zapłaciła 6,37 zł.Marysia za taki sam twarożek i jedno opakowanie makaronu zapłaciła 4,08 zł.ILE kosztował twarożęk , a ile makaron
zad6 krzysiek z kuba przynieśli 8,25 kg makulatury ,a maciek 2(1/2) razy mnie.Ile makulatury razem przynieśli chłopcy
zad7 worek mąki wazy 50,5 kg .na samochod zaladowano 8 workow ,z ktorych jeden byl wepelniony do polowy .ile kilogramow maki zaladowano naa samochod
zad8 przez 4(1/2) gpdziny kierowca jechal z przecietna predkoscia 48km/h ,a przez nastepne 3(1/2) godziny przebył droge 150km .jaka byla przecietna predkosc samochodu na calej trasie
zaad9 krystyna kupila 30 dag szynki .ile kielbasy moglaby kupic za te sama kwote
szynka kielbasa
1 kg 1kg
22,40 zł 13,44 zl
pliss kto zrobi wszystko uznam za naj:*

2

Odpowiedzi

2010-02-07T14:19:45+01:00
1.
0,95:2=0,47
0.95+0.47=1,42
8*0,29=2,32
2.32+1,42=3,74
____________________________
2.0,20 kg.
____________________________
3.
0,33*2=0,66
1.3+0.66=1,96
2,1-1,96=0,14
--------------------------------------
4.
1/4
1/5
2/7
---------------------------------
5.
6.37-4.08=2,29
2,29*2=4,58
6.37 - 4,58=1,79
---------------------------------
6.
8,25;2,5=3,3
8,25+3,3=11,55.
------------------------------------
7.
50,5*7=404
50,5:2=25,25
404+25,25=429,25
---------------------------------
8.40km/h
---------------------------------
9.
0,5kg.

3 3 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-07T14:29:02+01:00
Zad.1
0,95 ; 2= 0,475
0,95 + 47,5 = 1,425 = 1,43

8 x 0,29 = 2,32

2,32 + 1, 43 = 3,75

Odp.: Za 8 bułek i półtora bochenka chleba zapłacono 3,75.

Zad.2
0,15 cyny zawiera kg brązu
0,15/ 3 = O,5

0,15 + 0,5 + 0,5 = 0,25

Odp.; Ten przedmiot zawiera 0,25 cyny.

Zad.3

2,1 + 1,3 = 3,4 = 3,40
0,33 + O, 33 = 0,66
3,40 - 0,66 = 2,74

Odp.:W dzbanku pozostało 2,74 litra soku.

Zad.4 1/3 3/9 4/9
Zad.5
6,37 - 4,08 = 2,29

1 paczka makaronu = 2,29
1 kubek twarożku = 4,08 - 2,29 = 1,79

Odp.: Za 1 paczkę makaronu zapłacimy 2,29złoty , a za 1 kubek twarożku 1,79 złotych.

Zad.6

8,25/2 = 4,125 = 4,13

8,25 + 4,13 = 12,38

Odp. Chłopcy razem zebrali 12,38 kg makulatury.

Zad. 7

50,5 x 7 = 404
50,5 :2 = 25,25
404 + 25,25 = 429,25

Odp. Do samochodu załadowano 429,25 kg mąki.

Zad.8

8.40km/h
Odp. Przeciętna prędkość wynosi 8.40 km / h

Zad. 9

0,5kg.

Odp.: Za tą samą kwotę mogłaby kupić 0,5 kg
kiełbasy.




2 4 2