Odpowiedzi

2010-02-07T14:23:27+01:00
Nie zapisuj informacji dotyczących logowania. Zawsze pamiętaj o wylogowaniu się z witryn sieci Web poprzez kliknięcie łącza „wyloguj”. Nie wystarczy zamknąć okno przeglądarki lub po prostu wpisać inny adres.

Wiele programów (zwłaszcza programów do obsługi wiadomości błyskawicznych) wyposażonych jest w funkcje automatycznego logowania, które powodują zapisanie nazwy użytkownika i hasła. Wyłącz te funkcje, aby uniemożliwić innym osobom podszywanie się pod Ciebie podczas logowania.

Nie odchodź od komputera, na którego ekranie wyświetlone są poufne informacje. Jeśli musisz oddalić się od komputera dostępnego publicznie, wyloguj się z wszystkich programów i zamknij wszystkie okna, w których mogą być wyświetlone poufne informacje.

Zatrzyj swoje ślady. Przeglądarki sieci Web, takie jak Internet Explorer, rejestrują wpisywane hasła, a także wszystkie odwiedzane strony, nawet jeśli użytkownik zamknie je i wyloguje się.

Wyłączenie funkcji, która odpowiada za przechowywanie haseł
Przed połączeniem się z siecią Web wyłącz funkcję programu Internet Explorer, która „zapamiętuje” hasła.

Usuń zaznaczenie obu pól wyboru, które odnoszą się do haseł.

Usunięcie tymczasowych plików internetowych i historii
Po zakończeniu korzystania z komputera dostępnego publicznie warto usunąć wszystkie tymczasowe pliki i historię internetową.

1. W programie Internet Explorer kliknij menu Narzędzia, a następnie pozycję Opcje internetowe.

2. Na karcie Ogólne w sekcji Tymczasowe pliki internetowe naciśnij przycisk Usuń pliki, a następnie przycisk Usuń pliki cookie.

2 3 2
  • Użytkownik Zadane
2010-02-07T14:23:53+01:00
-nie sciagac programow,muzyki,gier pirackich
-nie wchodzic na strony dla doroslych
-prawidlowe wlaczanie i wylaczanie komputera
-nie przyjmowac wysylanych przez inna osobe plikow
-nie podawac danych osobistych
- najlepiej nie grac na kompie bo po co xD ; D
2 3 2