Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-07T16:11:55+01:00
No to proste:
oznaczymy sobie jako x cene 1 kg winogron
i teraz skoro za 1 3/4kg zapłaciłem 9,80zł
to układamy równanie:

1 3/4x=9,80
przekształcimy żeby wszedzie były dziesietne
1,75x=9,80
x=9,80:1,75
dzielnik musi byc liczbą całkowitą stąd przesuwamy przecinek o (w tym przypadku) 2 miejsca w prawo, stąd więc mamy
x=980:175
x=5,6
odp: kilogram winogron kosztuje 5,6zł (czyli 5,60)
4 5 4