×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-10-08T17:58:32+00:00
Obraz jest symbolicznym przedstawieniem aktu twórczego - Bóg wyznacza cyrklem granice świata. Wieczność Boga podkreślona jest siwizną włosów i brody, Jego doskonałość i siła - harmonią młodzieńczego ciała, w którym jest coś z antycznego piękna i tytanicznej siły. Można przyjąć, że symbolem aktu twórczego jest cyrkiel, który swym kształtem przypomina literę A - znak początku wszechrzeczy. Być może Blake nawiązał do słów Chrystusa zawartych w Apokalipsie św. Jana: "Jam jest Początek i Koniec, Alfa i Omega". Możemy bowiem dostrzec w kształcie cyrkla alfę, a w świetlistych promieniach wokół kuli - omegę.
0 0 0
2009-10-08T18:15:03+00:00
Obraz pt."Stworzenie świata" został namalowany w 1824r. Autorem jego jest William Blake. Dominatą kompowycyjną na obrazie stanowijego główny element- mężczyzna. Z tytułu dzieła wnioskuję, że tym człowiekiem jest Bóg- bochater będący tematem i sensem dzieła. Trzyma on w dłoni cyrkiel, który symbolizuje siłę twórczą, początek wszystkich rzeczy. Ze względu na kształy, z cyrklem wiązana jest alfa. Alfa to pierwsza litera alfabetu greciego, która stała się w znaczeniu przenośnym synonimem początku. Ten człowiek stoi na promieniującej kuli pomięszy cgmurkami. Na jednej chmurce malarz umieścił swoje imię i nazwisko.

Dominującym kolorem, którym namalowany został obraz jest czerwień. Kolor ten ma przypisane wiele znaczeń. Barwa jest związana z krwią, ogniem, potęgą, królewskością, dostojnością. Jest symbolem energii, zapału, odwagi, twórczego dzialania. Pozostałe kolory to żółty i czarny.

Ten obraz jest bardzo piękny i daje dużo do myślenia na teman, jak powstał świat.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci