Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-07T17:01:08+01:00
17 września na ekranach kin wyświetlony został film reżysera Andrzeja Wajdy pt. '' Katyń''. Scenariusz powstał w oparciu o opowieść Andrzeja Mularczyka ''Post Mortem''. Odtwórcy głównych ról to: Andrej Żmijewski, Maja Ostaszewska, Andrzej Chyra, Paweł Małaszyński, Maja Komorowska. Zdjęcia zostały zrealizowane w Krakowie i okolicach.
Film opowiada o polskich oficerach pomordowanych podczas drugiej wojny światowej przez NKWD w Katyniu. Przedstawia on obraz nieświadomych kobiet, które czekały na swoich mężów, ojców, synów, i braci.
W filmie przeplatają się dwa wątki: wątek historyczny, ukazujący młodym osobom historię zbrodni Katyńskiej oraz wątek fabularny ukazujący rodziny uwikłane w sprawy Katyńskie. Muzyka w filmie Andrzeja Wajdy jest prawie niezauważalna. Ogromną rolę pełni śpiew chóralny podczas wigilii w obozie oraz w ostatniej części filmu podkreślającej tragizm poległych oficerów. Obsada aktorska była znakomicie dobrana. Każdy aktor dobrze wcielił się w swoją rolę. Najbardziej zafascynowała mnie rola rotmistrza, którą odegrał Artur Żmijewski oraz pilota- Paweł Małaszyński, ponieważ oglądając ten film aktorzy, odgrywający swoją role, swoimi gestami i tonem głosu stworzyli atmosferę pasującą do filmu.
Zachęcam bardzo do obejrzenia tego fascynującego filmu, ponieważ dzięki niemu przypominamy sobie ile zostało przelanej krwi przez polskich oficerów i ile poświęcenia, po to aby nie z hańbić godności munduru i polskiego wojska.
Myśle że pomogłam.... Ja za tą recenzje w szkole dostałam 5 !!!!! więc myśle że się może bardzo przydać
1 5 1