×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Napisz charakterystyke Zenka min 8str(karka A5).

Książka pt"TEN OBCY".
Autor:Irena Jurgieliczowa
(Pilne na 10.10.20009)
1

Odpowiedzi

2009-10-08T18:28:54+00:00
Moim ulubionym bohaterem książki pt.: ,,Ten obcy" jest Zenek Wójcik. Pochodził z Wrocławia. Miał on 16 lat. Uciekł z domu, gdyż ojciec jego nadużywał alkoholu, a matka nie żyła. Pragnął więc spotkać swojego wujka, od którego mógłby otrzymać pomoc.
Zenek był wysoki i szczupły. Miał ciemne włosy i gęste, ładne brwi. Ubrany był w zniszczoną wiatrówkę i ciemne płócienne spodnie. Chłopak miał zranioną stopę owiniętą kawałkiem brudnej szmatki.
Przy pierwszym spotkaniu z czwórką przyjaciół chłopiec był skryty, nieufny i zamknięty w sobie. Ukrywał swe uczucia i myśli. Cechowała go małomówność. Takie zachowanie Zenka spowodowane było brakiem miłości i bezpieczeństwa.
Dotychczasowy los Zenka przypominał zachowanie bezdomnego psa, Dunaja, który był źle traktowany i bity.
Chłopiec był odważny. Kiedy spłoszony koń z wozem pędził pod koła rozpędzonej ciężarówki, Zenek ryzykując własnym życiem, ratuje siedzące w wozie dziecko przed śmiercią.
Stanął także w obronie napadniętego przez łobuzów Dunaja. Zdawał sobie sprawę z tego, że skrzywdzony po raz kolejny pies może stracić całkowicie swoje zaufanie do ludzi.
Posiadał dużą wiedzę o przyrodzie. Doskonale potrafił zbudować szałas i pomógł Uli w ponownym oswojeniu Dunaja.
Bohater był wrażliwy i spragniony przyjaźni, choć wcale tego nie okazywał. Bliższa znajomość z Ulą spowodowała, że odzyskał zaufanie do ludzi. Dowiedział się też od niej, że kradzież i oszustwo jakich się dopuścił były poważnym wykroczeniem. Dzięki pomocy koleżanki i swojemu uporowi naprawił swe błędy.
Chłopak w niektórych sytuacjach postępował bohatersko, a tylko czasami źle. J to, że ukradł pieniądze przekupce i owoce z sadu z powodu cierpiącego głodu nie przekreśla jego dzielnej postawy wobec innych.
Moim zdaniem Zenek to postać pozytywna, mająca swoje cele i marzenia. Myślę, że gdy dorośnie będzie bardzo dobrym marynarzem, co było jego marzeniem i w sposób godny naśladowania będzie służył ludziom.
46 4 46
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci