Odpowiedzi

2010-02-07T19:23:33+01:00
Owady sa pasozytami czlowieka i zwierzat. Pasozytuja one na skorze oraz w organizmie. Przykladem sa muchy i komary, ktore wyssysaja krew ze skory. Kleszcze tak samo jak muchy i komary zywia sie krwia ludzi i zwierzat. Przykladem pasozyta zyjacego w srodku organizmu czlowieka jest tasiemiec uzbrojony. Nastepnym przykladem jest glista ludzka, ktora pasozytuje w jelicie czlowieka. Owady to najgorsze pasozyty, trzeba ich sie jakos strzec....Aby przestrzec sie przed pasozytami zyjacymi w organizmie nalezy myc bardzo czesto rece najczesciej przed jedzeniem. Nalezy tez myc owoce przed jedzeniem wtedy nie dostana sie do nas te organizmy. :):):) ale ten tasiemiec i glista to chyba sa nicienie nie owady, wiec napisz bez tego jak by co:):)

myślę że pomogłam
3 3 3
2010-02-07T19:25:47+01:00
Owady, jak mszyce pasożytują na roślinach, wysysając z nich soki roślinne i mogą przy tym przenosić choroby wirusowe. Jeszcze inne, jak owocówka jabłówka, uszkadzają owoce. Larwy niektórych owadów ,na przykład pędraki chrabąszczy, podgryzają korzenie roślin, często doprowadzając tym do nieprawidłowego rozwoju lub nawet śmierci rośliny.

Ogromne straty w gospodarce człowieka mogą spowodować owady odżywiające się nasionami zbóż np. wołek zbożowy czy mącznik młynarek.

Pasożytnicze owady… Pchły. Wszy. Komary. są czasem naszym utrapieniem.
2 3 2
2010-02-07T19:25:59+01:00
Owady mają olbrzymie znaczenie dla ekosystemów, są wśród nich też szkodniki (z ludzkiego punktu widzenia), organizmy pasożytnicze i komensale. Dużą grupę stanowią owady przenoszące choroby pasożytnicze, bakteryjne i wirusowe. Nauka zajmująca się owadami to entomologia.
Coś jeszcze???:-)
1 5 1