Odpowiedzi

2010-02-07T22:33:24+01:00
1. x = 2

2. kwota = 18,50 zł
ziemniaki = 7 razy 1, 5 = 10,5 zł
1 kg = x zł

18,5 - 10,5 = 8 zł
8zł : 4 = xzł
x= 2 zł

1 kg pomidorów kosztuje 2 zł
1 4 1
2010-02-07T22:34:08+01:00
Zadanie 2.
1kg ziemniaków=1.50zl
7kg ziem.+4kg pom.=18,50zl
1kg pomidorow=???
7x1,50=10,50
18,50-10,50=8,00
8:4=2
odp.Kg pomidorów kosztuje 2zł.
2010-02-07T23:03:32+01:00
Dane:
7kg- masa ziemniaków
1,50zł- cena za 1kg ziemniaków
4kg- masa pomidorów
18,50zł- koszt zakupów

Szukane:
x- cena za 1kg pomidorów

7 * 1,50zł + 4 * x + 18,50 zł
10,50 zł + 4x = 18,50zł | -10,50zł
4x = 18, 50 zł- 10,50 zł
4x = 8 zł | : 4
x = 2 zł

Odp: 1 kg ziemniaków kosztował 2 zł