Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-08T15:05:34+01:00
C-cena chleba
b-cena bulki

2c+4b=11
3c+2b=10,5 /*(-2)

2c+4b=11
-6c-4b=-21
+------------
-4c=-10/:(-4)
c=2,5

2c+4b=11
4b=11-2c /:4
b=(11-2*2,5):4
b=1,5

b=1,5
c=2,5

pierwszaa , chcee naj ;d
10 4 10
2010-02-08T15:09:12+01:00
X-cena jednej bułki w zł.
y-cena jednego bochenka chleba w zł.

{2y+4x=11
{3y+2x=10,50|*(-2)

{2y+4x=11
{-6y-4x=-21

2y+4x-6y-4x=11-21
-4y=-10|:(-4)
y=2,5
{y=2,5
{2*2,5+4x=11

{y=2,5
{4x=11-5

{y=2,5
{4x=6|:4

{x=1,5
{y=2,5

Odp.Bułka kosztowała 1,5 zł, a bochenek chleba 2,5 zł.



8 4 8