Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-08T15:52:01+01:00
Mysle ze praca archeologa jest bardzo ciekawa, poniewaz czlowiek uczy sie cale zycie. Pracujac jako archeolog poznaje sie ,np. jak zyli dawni ludzie, jak wygladal swiat kilka tysiecy lat tema, jakie byly zwyczaje , kultury dawniej. Ponadto prowadzi dziennik badań, czyli dokładnie odnotowuje wszystkie przedmioty, narzędzia, naczynia itp., które znajdowały się pod warstwą ziemi.
Zdolności manualne są szczególnie przydatne podczas pracy z materiałem archeologicznym, kiedy następuje jego rekonstrukcja. Wtedy to należy wykazać się wyjątkową dokładności i cierpliwością, gdyż zazwyczaj wszystkie części muszą zostać złożone w jedną całość.
Do największych plusów tego zawodu można zaliczyć, obok podróżowania i pracy na świeżym powietrzu, możliwość kontaktu ze środowiskiem naukowców, odkrywanie rzeczy, które będą miały wpływ na historię, jej potwierdzenie lub zmianę.
10 4 10
2010-02-08T15:52:36+01:00
Praca archeologa jest bardzo ciekawa. Dzięki takiej pracy jakaś osoba sama może przyczynić się do odkrycia czegoś znaczącego w historii. Taka praca wymaga cierpliwości, ale popłaca. Dzięki niej można zwiedzić świat i poznać kulturę innych ludzi, a za odkryte rzeczy dostać wynagrodzenie, lub po prostu oddać do muzeum. Taka praca jest bardzo ciekawa i satysfakcjonująca! Można odkryć rzeczy, które jeszcze do dziś nie zostały odkryte. Jest to wspaniały czas do spędzenia i zabicia nudy. Moim zdaniem taka praca wymaga wysiłku, lecz jest bardzo fantastyczna. Dzięki niej może poszerzyć się czyjaś wiedza na jakiś temat! ;]

Myślę, że pomogłam ;]
9 4 9