Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-08T15:53:07+01:00
62,50/5=12,50 (cena jednej ryzy)
187,50/12,50=15
12,50*20=250 (zł)

Odp. Za 187,50zł można kupić 15 ryz papieru. 20 ryz natomiast będzie kosztowało 250zł.
1 1 1
2010-02-08T15:53:35+01:00
187,5:62,5=3
Można kupić 3 ryzy.
20 ryz kosztuje 20*62,5=1250
1 2 1
2010-02-08T15:56:16+01:00
Musisz podzielić 62,50zł na 5ryz papieru wyjdzie ci 12.50. Później 187.50zł podzielić na 12.50zl to ci wyjdzie że możesz kupić 15 ryz.
A co do tego pytania ile zlotych bedzie kosztowac 20 ryz papieru to musisz 12.50 pomnożyc razy 20 i ci wyjdzie 250zl.
1 1 1