×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Mam do napisania analizę dowolnego dzieła, prosiłabym nie z neta..

Najlepiej jakby było w niej :
1. Prezentacja dzieła:
2. Analiza formy:
3. Analiza treści:
4. Wrażenia własne.
Obraz może być jaki chcecie, tylko napiszcie jakiego obrazu jest to analiza.

Pilne << , z góry dzięki z pomoc.
1

Odpowiedzi

2009-10-09T22:48:29+00:00
Obraz Edwarda Muncha zatytuowany ,,Krzyk" został namalowany w 1893 roku. Dzieło należy do cyklu ,,Fryz życia", który w założeniu artysty miał być: ,,poematem życia, miłości i śmierci". Obraz wykonany jest przez malarza w kilku technikach graficznych.
Dzieło przedstawia krzyczącą postać, która stoi na moście. Postać jest dziwna i zdeformowana. Osoba ta jest na pierwszym planie obrazu, trudno jest określić jej płeć, być może to autor utożsamił się z tą właśnie osobą. Postać stoi na długim, niekończącym się moście, położonym nad morzem lub jeziorem. W tle widać dwie spacerujące postacie, ubrane na czarno.
Postać pierwszoplanowa zasłania prawdopodobnie uszy, gdyż chce się uchronić od hałasu, uciec od rzeczywistości. Usta są otwarte do krzyku, ale nie wiemy czy aby na pewno krzyczy.
Można stwierdzić, że obraz jest kompozycją dynamiczną, otwartą i niezrównoważoną. Namalowany jest w barwach podstawowych, użyto gamy niepełnej. Bardzo łatwo zauważyć, że obraz namalowany jest w kontrastujących ze sobą barwach, np. widać różnicę między głową postaci pierwszoplanowej a jej ubiorem oraz w barwie nieba a wody. Mocne światło skierowane jest głównie na postać pierwszoplanową. Malarz namalował obraz korzystając z długich, falujących się w niektórych odcinkach linii.
Obraz ten robi na mnie ogromne wrażenie, wyraźnie widać wiele uczuć, jak np. lęk, strach, niepokój, a nawet zdziwienie. Można się domyślić, że ten obraz jest odzwierciedleniem uczuć Muncha. Autor był najwidoczniej przerażony światem, bał się samotności i obojętności innych ludzi. Malując obraz przelał na płótno swoje odczucia.

mam nadzieje, że będzie dobrze ;D
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci