×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

1.Korzystając z mapy w atlasie, uzupełnij zadania.

Linia frontu wschodniego w latach 1914-1915 przebiegała przez ziemie polskie zaborów ...... i ...... . W trakcie dalszych walk wojska rosyjskie zostały wyparte w kierunku ...... . Wskutek tego terytorium zaboru rosyjskiego znalazło się pod okupacją wojskową ...... i ...... .

2.Wyjaśnij, na czym polegał tragizm Polaków wcielonych do armii zaborców. Wykorzystaj tabelę zamieszczoną w podręczniku str. 27 oraz poniższy fragment wiersza Leopolda Staffa.

[...] Bo brat zabija brata na rodzinnym polu,
W bliźnie łona kieruje cios żelaznych cierni,
Wśród wspólnych zagród, które goreją w okolu.

3.Wyjaśnij, dlaczego Polacy walczyli po obydwu stronach frontu.

PS Te zadania są z 3 gimnazjum w ćwiczeniach na 22 str. są to zadania 3,4,5(nie napisałem, ale byłbym wdzięczny jakby ktoś zrobił),6.
1

Odpowiedzi

2009-10-09T20:34:38+00:00
1. Linia frontu wschodniego w latach 1914-1915 przebiegała przez ziemie polskie zaborów austriackiego i niemieckiego. W trakcie dalszych walk wojska rosyjskie zostały wyparte w kierunku zachodnim . Wskutek tego terytorium zaboru rosyjskiego znalazło się pod okupacją wojskową polskiego i rosyjskiego
2.tragizm Polaków to inaczej wcielonych do armii zaborców niestety polegał on na tym, że choć nie chcieli to musieli bez swojej woli walczyć przeciwko swoim rodakom.Polak zabijał polaka dlatego ze był w innej armi.
3. Walczyli po obu stronach frontu z tego powodu ze nie mieli wyboru czasem generał z innego kraju dał im rozkaz zabicia swojego jesli tego nie uczynił to on stawał się ofiarą.
3 5 3
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci