Rozwiąż zadanie za pomocą równania
za 2 grapefruity i 6 owoców kiwi zapłacono 4zł50gr. Cena jednego grapefruita była 1,5 razy większa od ceny owocu kiwi. Jle kosztował 1 grapefruit, a ile owoc kiwi ?
potrzebuje na dziś wieczór dam naj dzięki

1

Odpowiedzi

2010-02-08T17:01:02+01:00

za 2 grapefruity i 6 owoców kiwi zapłacono 4zł50gr. Cena jednego grapefruita była 1,5 razy większa od ceny owocu kiwi. Jle kosztował 1 grapefruit, a ile owoc kiwi ?

6x+2(1,5x)=4,50
6x+3x=4,50
9x=4,50/9
x=0,5

kiwi-0,5 zł
grejpfrut-0,75zl