Odpowiedzi

2010-02-08T18:14:14+01:00
30 dag-0,3 kg
1kg-18,20 zł
0,3kg-x
x=18.20*0,3kg:1kg=5,46

5,46-1kg szynki
11,26-5,46=5,80
⅖ kg=0,4kg
0,4kg-5,80
1kg-x
x=1kg*5,80:0,4kg=14,50zł
1 5 1
2010-02-08T18:15:00+01:00
X- koszt 30 dag sera
0,3-x
1-18.2
x=(18.2*0.3)/1
x=5.46

y-cena 1 kg sera
11,26-5,46=5.8
⅖=0,4 -5.8
1-y
y=(5.8*1)/0.4
y=14.5

Kg sera kosztował 14.5 zł
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-08T18:23:55+01:00
No to najpierw policzymy ile kosztowało to 30dag szynki
x-cena 1 kg sera
y-cena 30 dag szynki

proporcjami najlepiej
30/100=y/18,20 (to 100 to dlatego że w kilo miesci sie 100dag)
100y=546
y=5,46
no to teraz tak:
2/5x+5,46=11,26
2/5x=5,8
x=5,8:0,4
x=58:4=14,5(czyli 14,50zł)
odp:kilo sera kosztowało 14,50
1 5 1