Pokaż , że jesteś mądry :).Za trzy zadania :) 61pkt Proszę o szybkie odpowiedzi :D
18. Kuchnia w kształcie prostokąta ma długość równą 3,20 m i szerokość równą 2,80 m. Łazienka ma kształt prostokąta, ale jest o 60 cm krótsza od kuchni i o 30 cm szersza. Jaka jest różnica pól posadzek tych pomieszczeń.

23. Obszar podlewany przez obrotowy zraszacz ma kształt koła o polu 4,84 π m2(pi - 3,14) :). Czy kwiaty rosnące w odległości 2m od zraszacza ustawionego w odległości 2m od zraszacza ustawionego w środku koła będą w jego zasięgu?

24. Tęczówka ze źrenicą oka ma średnicę 0,12 dm, a średnica źrenicy 2 mm.

a) jaką część tęczówki ze źrenicą oka zajmuje źrenica?

b) Oblicz pole tęczówki.

Z góry bardzo dziękuje i proszę o szybkie odpowiedzi :))

3

Odpowiedzi

2010-02-08T18:39:08+01:00
Zad.18.
Kuchnia:
P=3,20*2,80
P=8,96 m²

łazienka:
długość - 3,20- 0,60 = 2,60 m
szerokość - 2,80 + 0,30 = 3,10 m
P= 2,60*3,10=8,06 m²

8,96m²-8,06m²= 0,9 m

odp. Różnica pól tych posadzek wynosi 0,9 m.
Zad. 23.
P=4,84pi m2
r=?
P=pi * r2
4,84pi = pi * r2 /:pi
4,84pi/pi = r2
r2=4,84
r=2,2
2,2 > 2
odp. kwiaty rosnące w odległości 2 m będą w zasięgu zraszacza.

Zad.24.
2r₁=0,12dm=12mm
r₁=6mm
2r₂=2mm
r₂=1mm

P=πr²
P₁=π*6²
P₁=π*36
P₁≈3,14*36≈113mm²

P₂=π*1²
P₁≈3,14*1≈3,14mm²

a)
3,14/113≈0,02
b)
113-3,14≈109,86
2010-02-08T18:42:43+01:00
1.Kuchnia w kształcie prostokąta ma długość równą 3,20 m i szerokość równą 2,80 m.

3,2 * 2,8 = 8,96 m²

Łazienka ma kształt prostokąta, ale jest o 60 cm krótsza od kuchni i o 30 cm szersza.

(3,2-0,6) * (2,8+0,3) = 2,6 * 3,1 = 8,06 m²

jaka jest różnica pól posadzek tych pomieszczeń ?

8,96 - 8,06 = 0,9m²


23 . nie wiem czy dobrze;/Ale raczej tak ;D
∏ r2 =P
r2=P/∏
r2=4,84/3,14
r2=1,54
r=1,24m
odp: Kwiaty rosnące w odległości 2m od zraszacza nie będą w jego zasięgu.


24.
tęczówka ze źrenicą:
r=6mm
P=πr²=π*36mm²

źrenica:
r=1mm
P=π*1mm²

a)
P źrenicy/P tęczówki ze śrenicą = π*1mm² / π*36mm²= 1/36

b)
pole tęczówki:
P=π*36mm²-π*1mm²=π(36mm²-1mm²)=35π mm²


Pozdrawiam ;))
xD
2010-02-08T21:47:30+01:00
1.
Kuchnia:
P=a*b
P=3,20*2,80
P=8,96 m²

łazienka:
P= 2,60*3,10
P=8,06 m²

8,96m²-8,06m²= 0,9 m

Różnica pól tych posadzek wynosi 0,9 m.

2.
P=4,84π m²
r=?
P=π * r²
4,84π= π* r² /:π
4,84π/π = r²
r²=4,84
r=2,2
2,2 > 2
Kwiaty rosnące w odległości 2 m będą w zasięgu zraszacza.

3.
2r₁=0,12dm=12mm
r₁=6mm
2r₂=2mm
r₂=1mm

P=πr²
P₁=π*6²
P₁=π*36
P₁≈3,14*36≈113mm²

P₂=π*1²
P₁≈3,14*1≈3,14mm²

a) 3,14/113≈0,02
b) 113-3,14≈109,86