Odpowiedzi

2010-02-08T19:23:13+01:00
1kg(szynki)-->18,20 zł
18,20złx0,3=5,46zł-->30 dag szynki
11,26zł-5,46zł=5,8zł-->⅖ kg sera
2010-02-08T19:24:18+01:00
1 kg szynki - 18.20 zł
0,3 kg szynki - x

18,20 * 0,3 : 1 = 5,46- cena 30 dag szynki

11,26 - 5,46 = 5,8- cena 1 kg sera
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-08T19:28:10+01:00
1 kg = 100 dag
x - ser (cena za 1 kg)
y -szynka (cena za 1 kg)
y = 18,20zl

0,3 * 18,20 = 5,46 - cena zakupionej szynki

0,4x + 5,46 = 11,26
0,4x = 5,8
x = 14,5

Odp: Kilogram sera kosztował 14,5 zł