Jacek chce kupić kolegom 2 litry soku owocowego. Ma do wyboru sok w opakowaniach o pojemności 0,4 litra w cenie 2,10 zł za jeden kartonik lub w opakowaniach o pojemności 1 litra w cenie 4,20 zł za litr. Oblicz, w którym rodzaju opakowania zakup będzie tańszy i o ile?

2

Odpowiedzi

2010-02-08T19:41:33+01:00
Kupujac sok o pojemnośCi 0,4 musieli bySMy kupic ich 5
Czyli 2,10*5= 4,50
a sok o pojemnosci 1l
kupili bysmy 2
CXzyli
4,20*2=8,40
Wiec opłaca nam sie kupic 5 soków o pojemnosci 0,4 niz o pojemności 1 litr
Mam nadzieje ze pomogłaaamm ;))))
2010-02-08T19:44:52+01:00
2L:0,4=5x2,10zł=6,50zł - sok w opakowaniach 0,4L
4,20złx2=8,40zł- sok w opakowaniach o pojemności 1L
8,40zł-6,50zł=1,90zł

Odp. Zakup będzie tańszy gdy Jacek kupi sok o pojemności 0,4L, o 1,90zł.