Odpowiadajcie nawet jak tylko czesc wiecie .!!!!!!!!
1,
roman słodzi kazda herbae wsypujac 2 łyczeczki cukru po 5 g każda. na ile herbat wystarczy mu 1 kg cukru??

2
Tona alumuniu kosztuje ok.5 tysiecy. pusta alumioniowa piszka wazy 16 g . ILe kosztuje aluminuim zuzyte na wyprudokowanie jeden puszki ..???

3,
plony przy i ha pola
przenica 34,5q

żyto 23,1 q
jęczmien ; 31,1 q


O ile więćej kilkogramow jęczmnienia niż zyta można zebrać z 1 ha pola ..??

Ile ton zyta mozna zebrac z 1 ha pola ..???






Obliczenie poproszę ..!!!

2

Odpowiedzi

2009-10-10T16:09:08+02:00
1. 1kg= 1000g
1 łyżka =5g
1000:5=200- na tyle łyżek wystarczy 1kg cukru
200 :2 =100 - wystarczy mu na 100 herbat ponieważ słodzi po dwie
2. 1 tona= 1000kg= 1000000g
1 tona= 5000zł
1 puszka =16g
16/1000000 *5000=0,08gr - tyle kosztuje jedna puszka
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-10T16:24:34+02:00
1)

1g=0,001kg

2(łyżeczki)*0,005kg = 0,01kg
0,01kg na 1 filiżankę herbaty

Teraz obliczamy na ile filiżanek herbaty, do której wsypujemy 0,01kg cukru, wystarczy 1 kg cukru:
1kg:0,01kg=100

Odp. Z 1 kg cukru możemy osłodzić 100 filiżanek herbaty.

2)

1 tona = 1 000kg
1 kg = 1 000g
1 tona = 1 000 000g

1 tona aluminium kosztuje 5 000zł
1 000 000g aluminium kosztuje 5 000zł

Koszt zużycia aluminium na wyprodukowanie 1 piszki możemy zapisać za pomocą:

1 000 000g ---->5 000zł
16g------------->x zł

x=(16g*5 000zł):1 000 000g
x=0,08zł

Odp. Koszt zużycia aluminium na 1 piszkę wynosi 0,08zł (8gr)

3)

1q=100kg

Plony przy 1 ha pola:
-pszenica 34,5q ---> 3450kg
-żyto 23,1 q -------> 2310kg
-jęczmień ; 31,1 q-> 3110kg

1. O ile więcej kilogramów jęczmienia niż żyta można zebrać z 1 ha pola ..??

3110kg-2310kg=800kg

Odp. Z 1ha pola można zebrać o 800kg więcej jęczmienia niż żyta.

2. Ile ton żyta można zebrać z 1 ha pola ..???

żyto-->2310kg
1tona-->1 000kg

2310kg:1000kg=2,31tony

Odp. Z 1 ha pola można zebrać 2,31tony żyta.

((;