Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-08T20:30:11+01:00
K - cena za 1kg kiwi
b - cena za 1kg bananów
k=2b
2k+3b=77 000zł
4b+3b=77000zł
7b=77000zł
b=11000zł
k=22000zł

kiwi - 22 tys zł., banany 11 tys zł
2010-02-08T20:31:26+01:00
X-kiwi
y-banany
2x+3y=77000
x=2y

2*2y+3y=77000
7y=77000/7
y=11000 zł kg bananów
x=2*11000=22000 zł kg kiwi
pozdrawiam:)
2010-02-08T20:32:24+01:00
1kg kiwi = 2kg bananów
2kg kiwi = 4kg bananów

4kg + 3kg = 7kg

77000 : 7 = 11000

1kg bananów = 11000zł
2 * 11000 = 22000zł
1kg kiwi = 22000zł

odp.:Kg kiwi kosztuje 22000 zł.


Prosze bardzo :D