Witam! Chciałbym, żeby ktoś napisał mi na jutro na lekcje polskiego takie opowiadanie, które jest zmyślone. Ma byc to opowiadanie na podstawie książki "ten obcy ". Ma być to później, po wszystkich rozdziałach co stało z Zenkiem itp. Opowiadanie nie może być takie krótkie. Musi być wszystko podane, zresztą kto czytał lekturę "ten Obcy" to wie...

1

Odpowiedzi

2010-02-09T14:12:59+01:00
Czworka przyjaciol Ula Zalewska,pestka Marian i J ulek spedzaja wakacje w O lszynach.M aja swoje ulubione miejsce_wyspe.Pewnego dnia na wyspe trafil tajemniczy chlopiec. Ma zraniona stope,jest glodny i zmeczony.Poczatkowo bohaterowietraktuja go jak intruza,z czasem zaprzyjazniaja sie Zenek Wojcik,bo tak nazywa sie przybysz,zwierza swie Uli,ze ma ojca alkocholika,ktory sie nad nim zneca.dla tego uciekl z domu i szuka swojego wujka,Antoniiego Janicy.Ula i jej ojciec,doktor Zalewski,pomagająa chlopcu odnalezc wujka.Rozwiazuja sie takze problemy uli_jej ojciec ojciec odszedl od niej i jej mamy do innej kobiety.Po smierci matki Ula czuje sie samotna,nie potrafi zrozumic ojca.Ostatecznie zaprzyjazniaja sie.
Powiesc dotyczy trudnych problemow:Zenek ma ojca naduzyw2ajacego alkocholu,rodzice Uli rozeszli sie.Pisarka pokazuje,jak radza sobie z tymi problemami mlodzi ludzie,jak probuja je pokonywac.