Odpowiedzi

2010-02-09T12:33:37+01:00
0,34 x 4= 2,6

0,25 x 5 = 3,5

0,112 x 8 = 3,2

2,6+3,5+3,2 = 9,30 Zł

Odp : Kaśia za zakupy zapłaciła 9,30 Zł

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-09T12:33:39+01:00
Jabłka 3/4kg po 4 zł
pomarzńcze 2,5 kg po 5 zł
kiwi 1 1/2 kg po 8 zł

( 3/4*4)+(2,5*5)+( 1,5*8)= 3+12,5+12=27,5zł
Kasia zapłaciła za zakupy 27 zł i 50 groszy,
pozdrawiam:)
1 5 1
2010-02-09T12:34:23+01:00
(3/4*4)+(2/5*5)+(1 1/2*8)=3+2+12=17