Odpowiedzi

2010-02-09T15:07:10+01:00
30dag=0,3kg
0,3kg×18,2=5,46zł kosztowała szynka

11,26-5,46=5,8zł kosztował ser
x=cena 1kg sera
⅖x=5,8
x=5,8:⅖
x=14,50
odp. 1kg sera kosztował 14,50zł
2010-02-09T15:09:49+01:00
18,2:100=0,182
0,182*30=5,46-tyle zapłacono za szynkę

2/5=40dag
11,26-5,46=5,8-tyle zapłacono za 40dag sera

40:40=1
5,8:40=0,145
0,145*100=14,5zł-cena kilograma sera