Odpowiedzi

2010-02-09T15:17:50+01:00
Jezus żyje, przecież wciąż ma wpływ na nasze życie. Pomaga nam w wielu sytuacjach. Objawia się ludziom w różnych sytuacjach. Ma tak wielką siłę i moc, że może żyć choć go nie ma. Wystarczy że wierzymy i on nadal żyje w naszym umyśle. Jest to dosyć mało realne, ale na tym polega nasza wiara, żeby wierzyć.
2010-02-09T15:17:56+01:00
Jezus zyje, wiem to poniewaz codziennie z nim rozmawiam w czasie modlitwy. czuje jego obecnosc podczas eucharystii. Jezus jest blisko kazdego czlowieka ktory potrzebuje pomocy.
Czesto nasladujemy jezusa biorac swoj krzyz na ramiona i kroczymy z nim przez nasze zycie. Jezus jest w kazdym czloowieku. Jest w staruszku ktorego mijamy na ulicy, jest w ziewczynce ktora sie smuci. jest rowniez we mnie czuje jego milosc, jest rowniez w tobie niezaleznie od tego czy jestes smutny czy wesoly. Jezus jest przy kazdym kto w niego wierzy i kto jest w stanie go pokochac. jest rozniez przy tych ktorzy zbladzili w swoim zyciu. On jest wszedzie.
2010-02-09T15:19:02+01:00
Jezus jest w sercu każdego z nas. To, że go nie widzimy nie znaczy, że go nie ma. Najważniejsza jest osoba która "Nie widzi ale wierzy". To nasze serce podpowiada na, że Jezus jest i żyje w naszych sercach. Ludzie często o tym zapominają i sądzą, że jeśli nigdy nie widzieli Jezusa to go po prostu nie ma, ale to nie jest prawdą. Jeśli katolicy naprawdę wierzą w Jezusa to oznacza, że mają silną wiarę.