Uprzejmie proszę o pomoc.

Chodzi o to, że dałam pewnej osobie 2 tysiące na przetrzymanie, gdy upomniałam się o nie ta osoba stwierdziła ze ich już nie ma. Od 2 miesięcy staram się je odzyskać, ale ta osoba mnie unika i mimo to ze wiem ze ma, aby mi zwrócić tego nie robi. Mam z nim kontakt. Ostatnia rozmowa skończyła się na tym ze chce mi oddać, lecz ciągle słyszę wymówki ze w tej chwili nie może. Co mogę w tej sytuacji zrobić? Czy ma sens nagranie rozmowy z tą osobą o posiadaniu moich pieniędzy? Mam iść na policje jestem w kropce nie mam pojęcia, co zrobić pieniądze są mi potrzebne.. Była to zaufana osoba w życiu nie przypuszczałam ze je sobie przywłaszczy. Błagam o pomoc!!

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-09T16:41:45+01:00
Ja bym zrobiła tak:
1. rozmowa z dłużnikiem o spłacie-tzn czy jej dokona czy nie. Jak tak to w jaki sposób i do kiedy. (oczywiście nagraj rozmowe, lub przeprowadź ją w obecności osoby trzeciej)
2. W drodze porozumienia o ile takie jest możliwe spisz oświadczenie woli o zwrocie długu - podając szczególne informacje co do danych osobowych, kwoty, terminu zwrotu, sposobu spłaty można tu wciągnąć nawet jakiegoś poręczyciela dłużnika np. dla zabezpieczenia że dłużnik gdyby nie płacił to ten poręczyciel spłaci itd.
Jeśli chodzi o oświadczenie woli to tu uważaj ponieważ jest ono opatrzone wadą ( np wymusznie,oszustwo itd.) DOBRZE BY BYŁO BY UNIKNĄĆ tej wady mieć światka przy jego podpisywaniu który również potwierdzi fakt własnym podpisem - zobacz w necie WADY OŚWIADCZENIA WOLI
3. Jeśli uzyskasz dowody (nagrania, oświadczenie woli, świadka itd) a zadłużenie powstałe nie zostanie ci zwrócone wystąp do sądu z sprawą
4. Jeśli nie uzyskasz dowodów takich jak wyżej, i nie wygląda na to by dłużnik chciał zwrócić to proponuje i tak złożyć wniosek do sądu opisując wszystko jak doszło do przekazania pieniędzy w jakim celu kiedy itd. A dowodem dodatkowym że sie posiadało taką "wolną" kwotę w sądzie możesz udokumentować tym że uzyskałaś ją jako wynagrodzenie, darowiznę czy też nawet pożyczyłaś od kogoś itp.
1 5 1
2010-02-09T16:43:48+01:00
Najlepiej by było szczerze porozmawiać z ta osoba i jej potrzebne i lekko postaszyć ze jak nie odda to pójdzie na policje a jak to nie pomoże to naprawde nagrać rozmowe i pójść najlepiej do adwokata . mam nadzieje ze pomogłam :)