POMOCY!!! ZADANIE NA JUTRO!!!

1.Masło kosztowało m złotych . Zapisz , ile to groszy.
2.Pietruszka kosztowała p groszy. Zapisz, ile to złotych.
3.Proszek do prania w plastikowej torbie kosztuje t złotych, w pudełku jest o 5 złotych droższy. Zapisz, jaka jest cena proszku w pudełku.
4.Książka kosztuje m złotych , a zeszyt y złotych. Ile kosztuję dwie takie książki i cztery zeszyty?
5.Dorota za zakupy w sklepie płaciła banknotem stuzłotowym. Sprzedawczyni wydała jej x banknotów po 10 zł. Zapisz, wyrażenie opisujące , ile złotych Dorota zapłaciła za zakupy. Jaką liczbą może być x?
POMOCY !!! ZADANIE NA JUTRO!!!

Za rozwiązanie z góry dziękuję!!!

1

Odpowiedzi

2010-02-09T16:58:21+01:00
1.Masło kosztowało m złotych . Zapisz , ile to groszy.
2.Pietruszka kosztowała p groszy. Zapisz, ile to złotych.
3.Proszek do prania w plastikowej torbie kosztuje t złotych, w pudełku jest o 5 złotych droższy. Zapisz, jaka jest cena proszku w pudełku.
4.Książka kosztuje m złotych , a zeszyt y złotych. Ile kosztuję dwie takie książki i cztery zeszyty?
5.Dorota za zakupy w sklepie płaciła banknotem stuzłotowym. Sprzedawczyni wydała jej x banknotów po 10 zł. Zapisz, wyrażenie opisujące , ile złotych Dorota zapłaciła za zakupy. Jaką liczbą może być x?

1) m złotych = 100/gr
2) p groszy = zł/100
3) t+5
4) 2m+4y
5) 100zł-x=y
7 3 7