Odpowiedzi

2010-02-09T16:57:18+01:00
0,45×12,40= 5,58
1,3×10,80=14,04 (masa w kg)×(cena za kg)
14,04+5,58=19,62
20-19,62=0,38
Odp.: Gosia otrzymałaby 38 gr reszty

0,15×12,40=1,86 ob
19,62+1,86=21,48

Odp.Gosi nie starczyłoby 20 zł gdyby kupiła jeszcze 15 dag wędliny
3 5 3
2010-02-09T17:01:54+01:00
0,45* 12,40= 5,58
1,3* 10,80= 14,04
14,04+ 5,58= 19,62
20- 19,62= 0,38

Odp.: Otrzyma 0,38gr reszty.
4 5 4
2010-02-09T17:02:09+01:00
20-(0,45*12,40+1,3*10,8)=20-(5,58+14,04)=20-19,62=0,38
Gosia otrzymała 0,38 zł reszty.
4 5 4