W Szkolenj Stołówce obiady je 100osób. W hurtowni w której kupuje się produkty do stołówki 1kg cukru kosztuje 3,15zł 1kg śliwek kosztuje 4,60 zł a 1kg wiśni 3,78zł
Ile będą kosztowały produkty potrzebne do przygotowania kompotu według Czesi??

2

Odpowiedzi

2010-02-09T17:16:52+01:00
100*(3,15zł+4,60zł+3,78zł)=1153
  • Użytkownik Zadane
2010-02-09T17:19:33+01:00
Pomnóż wszystko przez 100

(4,60+3,15+3,78)*100 = 1153 zł

ODP: Produkty będa kosztować 1153 zł